🍇Alsasko

Alsasko, unikátní region ve východní části Francie. A proč je unikátní? Rozkládá se na úrodných půdách mezi řekou Rýn a pohořím Vogézy, v místech s ideálními podmínkami pro pěstování vynikajícího vína. Jedinečná, protože v historii byla tato oblast několikrát součástí Německa nebo Francie a mísí se zde kultura těchto dvou zemí. A hlavně je to oblast s nádhernou kopcovitou krajinou s vinicemi, výbornou kuchyní a architekturou jako z pohádky. 

Termín:   19.9. - 22.9. 2024   7 490 Kč snídaně, 8 990 Kč polopenze.  Přihlásit se

V ceně zájezdu je zahrnuto:  doprava zájezdovým autobusem, 3 x nocleh se snídaní / polopenzí ve 3* hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC), průvodce, ochutnávka vína a prohlídka sklípku, projížďka na lodičce v Colmaru. Cena neobsahuje: komplexní pojištění, vstupné do hradu Haut-Koenigsbourg

 Image Image Image Image Image     

  Image  Image

        

 

1.den
Odjezd z Plzně v ranních hodinách. Tranzit přes Německo se zastávkami na WC.  Příjezd do Colmaru v odpoledních hodinách, ubytování. Procházka do centra Colmaru a prohlídka míst s úzkými uličkami a historickými domy. Projížďka na lodičkách oblastí La Petite Venise (Malé Benátky). Nocleh.
2.den
Snídaně a přejezd do blízkého městečka Kaysersberg, s krátkou prohlídkou tohoto malebného místa s romantickým hradem. Následně se vydáme na příjemnou 6 km dlouhou pěší procházku mezi vinicemi do půvabné vesničky Riquewihr proslulou výbornými víny a krásnou architekturou. Po další, přibližně 2,5 km dlouhé procházce, dorazíme, do vesnice Hunawihr, známou svými čápy symbolem Alsaska. Zastavíme se v městečku Ribeauvillé ve vinařství, kde navštívíme sklep a ochutnáme několik vzorků výborného vína. Z Hunawihru se vrátíme autobusem do Colmaru. Nocleh.

3.den
Po snídani se vydáme autobusem k majestátnímu hradu Haut-Koenigsbourg, který dominuje krajině v Alsasku a otevře nám pohled na okolní krajinu. Individuální prohlídka. Následně přejedeme na Horu svaté Otýlie (Mont Sainte-Odile), pojmenovanou po patronce Alsaska. Odsud pěšky z kopce přibližně 10 km do města Obernai, jednoho z nejkrásnějších měst Alsaska. Z Obernai se autobusem vrátíme do Colmaru v odpoledních hodinách. Nocleh.

4.den
Snídaně a přejezd do Ribeauvillé, odkud si vyšlápneme k známému trojhradí jižních Vogéz „Les Trois Châteaux de Ribeauvillé“. Girsberg, Saint-Ulrich a Haut-Ribeaupierre jsou oblíbenou turistickou atrakcí, i když se jedná o zříceniny. Pokračujeme k poutnímu místu a kapucínskému klášteru Notre-Dame de Dusenbach. Celkový okruh o délce přibližně 10 km vede nádhernou přírodou v pohoří Vogézy.
V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky, s plánovaným příjezdem do Plzně kolem půlnoci.