TOP TŘI nejlepší maďarské lázně podle nás. 

Zalakaroš, Hevíz a Bükfürdö. Všechny spojuje jedno – léčivá moc jejich termálních vod.  

Zalakaroš. Toto lázeňské město je naší srdeční záležitostí.  

 Image  Image  Image  Image  Image

* šesté největší lázně v Maďarsku jsou oficiálně uznané maďarským ministerstvem jako lázně léčebné už od sedmdesátých let. Jejich sláva začala v roce 1962, kdy při hledání ropy vytryskl termální pramen. Z vrtu hlubokého 2 302 m vyvěrá voda o teplotě 96°C s jedinečným minerálním složením, které z ní činí vodu léčivou. Voda je ochlazená na příjemných 32°C – 36°C a slouží k léčení onemocnění pohybového aparátu (artróza, chronická artritida, stavy po operacích a úrazech páteře a kloubů), pomáhá při lupénce a ekzémech. O něco chladnější termální voda z dalších vrtů naplňuje relaxační a zážitkové bazény. V příjemném areálu je na dvě desítky bazénů: léčebné vnitřní i venkovní, zážitkové s vířivkami, plavecký bazén, bazén s vlnobitím, dětský svět, vodní gymnastika, tobogány. Udržované parkové prostředí, vzrostlé stromy poskytující stín, travnaté plochy a lavičky či lehátka k odpočinku. O dobrou gastronomii se stará síť restaurací a kiosků s občerstvením za přijatelné ceny.

*propojení hotelů přímo s lázněmi. Umožní ponořit se do relaxace jen pár kroků od vašeho pokoje, kdy v županu připraveném pro hosty projdete pár desítek metrů propojovací chodbou do lázní.

* jeho zajímavé okolí. Posazené na úpatí mírného kopce porostlého vinicemi a duby nabízí procházky do přírody, třeba k vyhlídce, odkud je dechberoucí výhled na přilehlé okolí. Cyklisté si dojedou (třeba na půjčených kolech) k přírodní rezervaci Malý Balaton a uvidí největší stádo buvolů v Maďarsku.

*zdejší krásné parky. Město dbá na výsadbu květin a úpravu veřejných míst. V roce 2002 získalo ocenění nejkvětnatější město v Maďarsku a ne nadarmo se Zalakaroši říká „město kan“ (exotická oranžová květina). Působivá je nejen procházka kolem umělého jezera, ale i večerní promenáda v novém Karos Corso s osvětlenou fontánou a obchůdky.

* vinná réva. Dává vašemu pobytu v lázních šmrnc nejen procházkou ve vinici, ale také díky návštěvě místních vináren

*za přijatelnou cenu skvělá kvalita

Hevíz  

*unikátnost. Je to největší termální jezero v Evropě s teplotou vody kolem 33°C. Je napájeno horkým pramenem jehož přítok je tak silný, že se voda v celém jezeře vymění za tři dny. Jeho cenné minerální léčivé složky mají blahodárné účinky na léčbu nemocí kloubního aparátu a páteře. Ojedinělé léčivé bahno, které tvoří tlustou vrstvu dna jezera, slouží k zábalům. Hosté se koupají v jezeře na nafukovacích kruzích a nechávají se zlehka masírovat vodou, která se neustále velmi pomalu pohybuje

*harmonické prostředí lázeňského městečka s jedinečnou přírodou. Okolí Hevízu i jeho parky je zdobeno košatými a rozložitými platany, buky, duby. Nicméně co vás nejvíce zaujme, je exotický tisovec.

*možnost výletu k pár kilometrů vzdálenému Balatonu a městu Keszthely s promenádou a zámkem

 

Bükfürdö

*rozmanitost a velikost. Se 34 bazény a více než 5 000 metry čtverečními vodními plochami je Bükfürdő druhým největším maďarským lázeňským komplexem. Zde najdete léčebné, plavecké a zážitkové bazény, moderní sauny a wellness centrum. Voda zde má výjimečně vysoký obsah minerálů, což ji činí jedinečnou a blahodárnou pro pacienty trpícími různými onemocněními pohybového aparátu a trávicími či gynekologickými obtížemi.

*nedaleko rakouských hranic si zde můžete užít luxusního odpočinku a péče o tělo v jedinečném prostředí.

* kvalitní ubytování přímo propojené s lázněmi.   

Lázně jsou místem, kde se spojuje léčba s relaxací a zážitky. Tak proč to nezkusit v teplé vodě doslova na vlastní kůži?